Mámy pro Jemen - nová iniciativa na podporu maminek a dětí v Jemenu.

15. 12. 2020

Opět se ukazuje, že Pomůžu jak můžu má kolem sebe mnoho naprosto skvělých lidí, kteří vlastními silami shánějí peníze na podporu hladovějících dětí a maminek v Jemenu. A kdo jiný by se chopil iniciativy, než mámy samotné. Naše kamarádky Lenka, Martina a Kateřina už před časem posbíraly oblečení a prodaly je veřejném bazaru. Výtěžek poslaly na konto Pomůžu jak můžu. A teď, když nejde prodávat přímo na bazarech, jdou na to online. Sbírají krásné oblečení po svých přátelích a prodávají je na portálech k tomu určených.

Všechno najdete skupině Mámy pro Jemen zde >

Princip je jednoduchý, mrkněte, co Mámy pro Jemen nabízí, vyberte si a peníze za zboží zašlete na transparentní učet Pomůžu jak můžu, vedený u Fio banky, číslo 2401570150/2010. Následně vám „naše" mámy pošlou nádherně dárkově zabalený balíček s vaším zbožím. A pokud máte krásné věci po svých dětech nebo po sobě, kontaktujete některou z nich, domluvte se na doručení a přispějte takto.

A co k tomu říkají holky samy? „Mámy pro Jemen jsme založily jako kamarádky, kterým není lhostejný život žen v zemi, kde je situace zcela odlišná od té naší a snažíme se alespoň malými činy přispět k usnadnění jejich těžké životní situace. Prostřednictvím organizace Pomůžu jak můžu, z.s. (www.pomuzujakmuzu.cz) se jako české maminky snažíme pomoci maminkám, které se o své děti starají a vychovávají je v jiných podmínkách, než jsou ty naše, než je oblast střední Evropy s fungujícím sociálním systémem, dostupnou lékařskou péčí a fungujícím zásobováním potravinami a pitnou vodou.  Válečný konflikt, který probíhá v Jemenu od roku 2015 způsobil, že 22 000 000 obyvatel této země je na pokraji hladomoru. Ostravská organizace Pomůžu jak můžu zajišťuje finanční zdroje pro provoz jídelny v hlavním městě Jemenu Sana. Proč právě zde? Protože jedna z členek organizace Sabina Addailamy žije na tomto místě a osobně se stará o provoz jídelny. Díky práci všech členů organizace a finanční podpoře dárců dostane v Sabinině jídelně alespoň 25 rodin, to znamená cca 166 lidí, 1 teplé jídlo denně. A proč jsme se do toho pustily? Edmund Burke jednou řekl: „Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může nemá smysl." My nechceme dělat chybu, chceme udělat alespoň to málo, co můžeme, pomoct jak můžeme. Protože pomáhat má smysl. Protože pomáhat je normální. Odměnou nám je vědomí, že se díky naší práci podařilo zajistit o kousek více pomoci na místě lidem, kteří ji potřebují."

Děkujeme všem. Všem, kteří darují, nakoupí nebo o iniciativě dají vědět dál. A hlavně děkujeme Lence, Katce a Martině za veškerý čas, který jim online bazar Mámy pro Jemen „sežere".  Prostě za to, že pomáhají, jak můžou. A že toho mailování, balení, posílání, účtování, focení a podobně není málo...    

 


© 2018 | Pomůžu jak můžu, z.s.

IČ: 075 95 930 | č.ú. (CZK): 2701537846/2010 | č.ú. (€): 2301537847/2010

www.pomuzujakmuzu.cz | info@pomuzujakmuzu.cz