Nová posila týmu

25. 2. 2019

Vášnivá milovnice Jemenu a velká znalkyně této země Drahomíra Kyzková je v našem týmu. „Všimla jsem si na facebooku, že vznikla organizace na pomoc lidem v děsivé situaci v Jemenu, v níž jsou angažovány dvě moje přítelkyně, které jsem poznala právě v této zemi. Situaci v Jemenu sleduji i po svém návratu do Česka neustále a vím, jak důležité je pomáhat, jak jen to jde, obzvlášť, když vůle světových politických lídrů má k nalezení řešení velmi daleko. Ta země si prostě nezaslouží, aby se od ní odvracel celý svět. A protože aspoň trošku můžu, tak pomůžu,“ popisuje Dáda svou motivaci zapojit se. „Znám mnoho lidí, kteří Jemen opakovaně navštívili a zamilovali si jej i jeho obyvatele.Hned jsem je oslovila s prosbou o finanční dar pro projekt Pomůžu jak můžu. Myslím, že váhat nebude ani jeden,“ říká nová členka spolku Drahomíra Kyzková.

Jak se vůbec stalo, že se ocitla v zemi na jihu Arabského poloostrova a strávila tam celých 5 let? „Jsem zdravotní sestra, celou kariéru jsem působila na operačních sálech. Kromě let 2005-2009, kdy jsme si nejdříve vyjela na dovolenou právě do Jemenu a nakonec tam zůstala jako dobrovolná sestra. Cítila jsem to jako poslání, kterému nemůžete uhnout“.  Pro místní neziskovou organizaci Yemen Development Found organizovala a realizovala pomoc chudým rodinám, působila jako hlavní sestra a mentor ošetřovatelského týmu ve zdravotním centru, vykonávala činnost komunitní sestry. Po návratu z Jemenu rok pracovala jako konzultant pro rozvojovou pomoc Jemenu ve firmě Technoexport.

Dáda pochází z obce Kružberk (Vítkovsko). Vystudovala Slezskou univerzitu v oboru ošetřovatelství a na Ostravské univerzitě obor koordinátor zdravotně sociální péče. V současné době je na mateřské dovolené, žije v Opavě a my můžeme poděkovat za to, že je členkou Pomůžu jak můžu. Díky svým kontaktům se ve spolku bude věnovat fundraisingu a koordinaci přímé pomoci v Jemenu. 

 


© 2018 | Pomůžu jak můžu, z.s.

IČ: 075 95 930 | č.ú. (CZK): 2701537846/2010 | č.ú. (€): 2301537847/2010

www.pomuzujakmuzu.cz | info@pomuzujakmuzu.cz